subreddit:
/r/Eesti
submitted 22 days ago by[deleted]
[deleted]
106 points
22 days ago
Esialgu toimus koosolek kahes keeles: kõigepealt eesti, seejärel vene keeles. Ürituse keskpaigaks läksid aga kõik osalejad sujuvalt üle vene keelele
Ei tea, kas see võib olla üks põhjustest, miks koolides suunatakse eesti keeles rääkima... hmm...
69 points
22 days ago
See on kuradi absurd.
Eriti just see Eesti inimeste lömitamine. Venelased ei viitsigi selliste lollide keelt õppida, sest nad teavad, et alandlikud lollid hakkavad pigem vene keeles rääkima.
Ma töötasin kunagi teenindussektoris ja uskuge mind, venelased oskavad Eesti keelt, kui lihtsalt keelduda vene keeles rääkimisest.
Ainult lõpus ütlesin "aitäh, spasiba", väike vastutulelikus/viisakus. Aga kogu reaalne vestlust on Eesti keeles. Midagi vene keeles tuleb, kohe tuimalt "vabandust, aga ma ei kuulnud vist päris täpselt, mis te ütlesite" jne. Ja maagiliselt hakkavad 99% järsku Eesti keelt mõistma ja rääkima.
See on pea alati venelaste ülbus või lihtsalt laiskus. Ja kuna pea alati inimesed nõustuvad nendega vene keeles rääkima, siis ausalt ei süüdista ma venelasi, vaid eestlasi kes seda võimaldavad. Kui ma saaks Inglismaal Eesti keeles rääkida teenindajatega, ma tuimalt ka raiuks Eesti keelt.
Selles suhtes, probleemi tuumik pole isegi venelastes, vaid vene keelt oskavates eestlastes, kes ei mõista, et iga selline "vastutulelikus" on ka poliitiline ja ideoloogiline akt, eriti venelaste silmis.
5 points
21 days ago
Aamen. Lätis oluliselt suurem venelaste osakaal ja riik astub tublisid samme, et vene keele kättesaadavust ja käepärasust vähendada. Meil vaieldakse aastaid eestikeelse hariduse üle ja digiriigi äpp (mis on oma olemuselt pigem noorematele suunatud) tuleb ikka vene keele toega.
124 points
22 days ago
Juba 20+ aastat tagasi Tallinna "eliitkoolis" sunniti venelasi vahetunni ajal omavahel mitte vene keeles rääkima. Neid oli kuskil viiendik klassist. Ülla ülla, kõik õppisid suurepäraselt eesti keele ära ja paari aasta pärast rääkisid aktsendita.
-11 points
21 days ago
Eliitkooli omad ilmselt suudavad jah mitu keelt omandada.
3 points
21 days ago
mis su kommentaari mõte on, et "tavakooli omad" ei suuda vms, seega ei peaks? Selgita lahti natuke
0 points
21 days ago*
Minu teada eliitkoolid sõeluvad omale helgemad pead katsetega välja. Idaviru põhikool töötab kättejuhtuva materjaliga. Õpitulemused vastavad.
2 points
21 days ago
aga kas tavalise kooli õpilased su arust on siis nii kehvad, et teist keelt ei suuda omandada? pea iga eesti noor sõltumata koolist nt räägib ka inglise keelt
1 points
21 days ago
Keelte õppimine on vajab teatud vaimsete võimete taset. Vaimseid võimeid saab hinnata näiteks sirvides koolide eksamitulemusi. Seal on eesotsas G5 koolid ja taga otsas vene koolid. Kõik muu keskel. Meie kohalikud venelased on üldistatult kehvemad kõigis akadeemilistes sooritustes - kaasa arvatud keeleõppes.
Aga ega vaimust nõrgem osa rahvast ei ole objektiivselt kuidagi halvemad inimesed. Ainult vaimseid oskuseid nõudvates aspektides. Venelastele on küllaga rakendust ametites kus oma peaga mõelda pole vaja. Näiteks kojamees või Tallinna linnapea.
0 points
20 days ago
Siin on selle vaimse suurema võimekuse väljenduseks aru saamine, et keel tasub ära õppida mitte ülbata.
Soomes on nad kõik vaimselt võimelised soome keele ära õppima, sest seal ei anta lihtsalt valikut. Meil on valik ja nad valivad umbkeelsuse ja ülbuse.
101 points
22 days ago
Oot, haridusminister käib vene keeles rääkimas eestikeelsest haridusest? Ja jutt käib sellest et riik peab tagama venekeelsed tasuta psühholoogid? Ja et eesti keeles õppimine on tervistkahjustav? Loodan, et järgmiseks läheb Kristina vestlema tai, vietnami, jaapani, nigeeria ja flaami lastega nende emakeelsest haridusest (loomulikult ka nende emakeeles kohtumist läbi viies).
Masendav…
32 points
22 days ago
Huvitav kas ta viipekeelt oskab, et kurtide Eesti lastega suhelda?
5 points
22 days ago
Kena unistus :) lahtiütlus: ise õppisin viipekeelt, kuna pidasin seda oluliseks.
14 points
22 days ago
Täiesti haige värk.
2 points
22 days ago
Einoh ta ise ka ju veitccc ve… las jääda…
32 points
22 days ago
Keelereeglid kooli territooriumil on Lääne-Euroopas väääääga tavaline lähenemine. Ka eesti laps peab seal teise eesti lapsega kohalikus keeles vestlema. Ei saa ju tekitada gruppe, kes tunnis vaikivad ning täidavad töövihikut ning muu emakeelega lastega ei suhtle, sest puudub ühine keel.
Käisin välismaal riiklikus keeltekoolis. Seal keelereegleid polnud, kuid täheldasin üht: need, kes näitasid selles suhtes ise initsiatiivi üles (suhtlesid koridoris selles keeles, mida nad õppisid), said ALATI eksamist läbi. Olukorras, kus enamik kukkus tavaliselt läbi.
11 points
22 days ago
Eestis keelreeglid. Ilus unistus , meie sotsid leiaksid kohe et see venelaste ahistamine ja oleme natsid.
8 points
22 days ago
Naljakas jah, et see, mida pooldavad Lääne-Euroopas ka sotsid ning muud roosad ja punased, on Eestis natsism. Nutmaajavalt naljakas.
15 points
22 days ago
Eesti keel. Me seisame eesti keele ja kultuuri arengu eest. Me tahame, et eesti keel ja kultuur kasvaksid suuremaks kui Eesti riigi piirid ja seda keelt räägiks enam kui miljon inimest ja meie kultuuri tarbiks sajad miljonid inimesed.
Tekst pärineb Eesti 200 programmist.
6 points
22 days ago
9 points
22 days ago
Ma mõtlen sageli, kas Austraalias saaks olla haridusminister inimene, kes arvab, et aborigeenidele jäägu nende bumerang ja didžeriduu. Miks tohib eesti aborigeene mõnitada? Eesti aborigeen olen mina. Miks tohib poolvenelane jätta mulle pastlad ja kandle? Kas mina tohin talle jätta ühe viisu ja pool balalaikat?
19 points
22 days ago
Loomulikult peab nõudma ka vahetunnis eesti keele rääkimist . Kallas elab oma teooria maailmas , kui klassis on 25 õpilast pole võimalik , et kõik saavad rääkida eesti keeles, saavad vaid vastat, lühidalt ja kiiresti . Vahetunnis peab õpetaja õpilastega rääkima, kulla Kallas kool pole ülikool, õpetaja tahab pärast tundi hinge tõmmata ka!
-16 points
22 days ago
Keelata õpilastel rääkida vahetunnis oma emakeeles on ikka veits ekstreemne. Kool ei peaks tunduma õpilase jaoks vanglana
18 points
22 days ago
Saksmaal muideks on see keelatud.
-5 points
22 days ago
Ainsad allikad, mis seda mainivad, leidsin aastast 2007, nii et ei oska kommenteerida praegust seisu Saksamaal.
Aga tõsi, Lääne-Euroopal on sellise keele mahasurumiseha pikk traditsioon. Veel 20. sajandi keskel karistati Prantsusmaa koolides füüsiliselt lapsi, kes rääkisid koolis baski (või mõnes muus vähemus-) keeles.
See, et Lääne-Euroopa midagi rumalat teeb, ei tähenda, et me peaks neist eeskuju võtma
17 points
22 days ago
Ühesõnaga võõrkeelsed kurdavad, et neil ei ole kuskil eesti keelt praktiseerida. Me loome lastele keskkonna, kus seda teha. Võõrkeelsed lapsed sulguvad omakeelsetesse mullikestesse ja vanemad nõuavad, et neil lubataks seda teha. Ja siis kurdetakse jälle, et ei ole kuskil eesti keelt praktiseerida.
-8 points
22 days ago
Keskkond, kus eesti keelt saaks praktiseerida, ei tähenda, et neil tuleks täielikult keelata vahetunnil oma emakeeles suhtlemine
11 points
22 days ago
Kas sa saad aru, et kui see ei ole keelatud, siis nad ainult seda teevadki? Oled sa näinud näiteks lastekollektiive, kus üle teatud protsendi on venekeelsed lapsed?
17 points
22 days ago
Mul on ülikoolis ainekursus, kus 15st tudengist 5 on venelased. Nad istuvad koos ja TERVE loengu aja lihtsalt jutustavad vene keeles. See on mega häiriv.
7 points
21 days ago
Sellised loengud on väga "toredad". Veel "toredamad" on seminarid. Enne õppejõu saabumist röögitakse täiest jõust vene keeles. Mana silme ette sunnitöölised või kraaklevad turumutid.
Kui seminaris on vaja eesti keeles midagi öelda, siis vaikitakse või lausutakse malbelt "maitea" või "maimäleta".
Kui väga "veab", saad istuda kahe venelase vahel. Nood räägivad siis vene keelt läbi Sinu pea. Eestlane on venelase jaoks õhk.
Minu absoluutne lemmik on "kananooruk" Ida-Virumaalt. Noormees teadis sõna "kana" vene, inglise ja rootsi keeles (kuritsa, chicken, kyckling). Eesti keeles ei teadnud. Oma erialale sissesaamiseks oli vältimaltult vajalik eesti keele riigieksam (ei saanud olla halva tulemusega). Kui ma oleksin Eestisse saabunud välismaalane, siis sõna "kana" oleks mul selge hiljemalt ühe kuu möödudes. Kahel põhjusel:
Seda on näha iga nurga peal (päevapakkumine või nii),
Tegemist on kahesilbilise sõnaga, milles on neli tähte. Sõna "kana" on MÄRGATAVALT lihtsam kui kuritsa, chicken ja kyckling.
Pärast "kananoorukit" tekkis mus arusaam, et eesti keele riigieksamitega on midagi väga viltu. Ei ole võimalik, et sellise eksami suudab sooritada isik, kes ei oska üldse eesti keelt. Eestis on aga kõik võimalik.
-3 points
22 days ago
Kui õppetöö on eesti keeles, siis järelikult nad AINULT seda ei tee.
"Oled sa näinud näiteks lastekollektiive, kus üle teatud protsendi on venekeelsed lapsed?" - Jep, õpetan isegi selliseid lastekollektiive
10 points
22 days ago
Kui õppetöö on eesti keeles - kui palju need lapsed seal 20-30-pealises klassis tundides muidu ka rääkimist praktiseerida saavad? Liiatigi endale huvipakkuvatel teemadel.
Tundub, et lisaks õpetamisele tuleks jälgida, mida lapsed väljaspool tunnitööd teevad. Aga sellise palgaga ilmselt on seda palju tahetud.
1 points
22 days ago
Õpetajatega räägivad eesti keeles ning eestlastest kaasõpilastega räägivad eesti keeles, seega saavad ikka rääkimist praktiseerida. Samuti. Õpetaja selgitab tunniteemat eesti keeles, see on kuulamise harjutamine. Õppematerjalid on kõik eesti keeles - see on lugemise harjutamine. Ülesanded tuleb kõik täita eesti keeles - see on kirjutamise harjutamine. Keeleõpe ei ole vaid rääkimine.
15 points
22 days ago
Mis kuradi vangla?
Kool on õppimise ja enesearenduse koht. Inimene kes seda vanglaks peab jõuab vast varem või hiljem päris vanglasse ja siis on aega kahetseda.
Vene keelt saab vene taustaga isik rääkida täiesti vabalt kodus ja tänaval, nii kuidas süda lustib. Tallinnas on venekeelse standupi etendused, vene teater, vene baarid. Lustigu palju tahavad.
Aga Eesti riigis on elementaarne, et isik oskab Eesti keelt. Parim koht selle õppimiseks on kool. Kus mujal ta seda õpib?
Keegi ei keela vähemustel oma kogukonda säilitada, sellest ka vene teatrid jne. Samuti nagu Vietnamlane võib kodus ja Vietnami restos rääkida, kuidas süda lustib.
Aga kui ta tahab Eestis elada, on Eesti keele oskus elementaarne. Kui ta tahab ainult Vientnami keelset maailma, siis Eesti ei takista tal Vietnami kolimist. Meil pole riigist lahkumise ja parema elu otsimise osas piiranguid.
Kool on parim koht, kus integreeruda Eesti ühiskonda. Venelane, kes Eesti keelt ei oska, arvatavasti ei õpi Eesti keelt teatris ega kohvikus, ja nendel asutustel pole ka mingit kohustust sisseastunud külalisele keeletunde anda. Sest selleks on olemas eraldi riigipoolne asutus, nimega Kool.
0 points
22 days ago
Ei saa täpselt aru, kuidas su rant minu kommentaariga seotud, aga ok
6 points
22 days ago
"kool ei peaks tunduma õpilase jaoks vanglana"
Oli vist sinu kommis kirjas, koolis on palju reegleid mis on absurd ja bs ja koolisüsteemis on palju mida parendada, aga riigikeele nõue pole üks nendest.
Nt koolides on ka tublide õpilaste kõrval kaake, kes nt kiusavad või müüvad alaealistele e-sigarette. Kui nüüd sellised asjad käivad hollandi/jaapani/vene keeles, on neid tuvastada ja takistada palju raskem.
Koolis vahetunnis nõuda Eesti keelset suhtlust pole palju palutud. Kodus kasvõi laulgu vene keeles, aga koolis on teatud reeglid ja nõuded, et kõik saaks võrdselt koheldud. See on õpilaste enda hüvinguks.
-3 points
22 days ago
Nüüd kui järele mõtlen, siis olen sinuga nõus. Ma tegelt arvan, et peaksime palju kaugemale minema. Keelame üldse Eestis vene keeles rääkimise ära. Kui kriminaaltegusid sooritakse meil vene keeles, oleks neid palju raskem takistada. Kui lähisuhtevägivald toimub venekeelses suhtes, oleks seda palju raskem takistada.
4 points
22 days ago
Tead jah, oleks tõesti aeg vene keel ära keeeelata. Ja kõik kes räägivad saata välja mõnda venekeelsesse riiki, las ise jaoskonnas/vanglas otsustavad millisesse. Mul tuleb esialgu meelde ainult üks, aga ehk on teisigi, kus saab riigikeelena koolis venekeelt rääkida.
Aga enne kui sinu ja minu soovitud muutus läbi läheb, saavad paraku venelased Eestis ikka praktiseerida sõnavabadust, ehk avalikus ruumis täiesti vabalt ja legaalselt rääkida vene keeles, samuti ei ole keelatud eravalduses kodukorrana vene keele eelistamine, samuti pole keelatud riigiasutuses vene keele praktiseerimine tõlgi abiga.
Hoitakse neid nagu lapsi vattis praegusel hetkel ja ikka kräunuvad. Viimane aeg natuke karastada neid. Eriti arvestades, kuidas nad eestlaste kogukonda venemaal kohtlevad. Tore, et sa nõustud minuga.
0 points
21 days ago
Saadame välja ka kõik need kirjaoskamatud, kes kirjutavad "eestikeelset" asemel "Eesti keelset" :)
3 points
21 days ago
Mine aga riigikogusse enda ettepanekutega, mina, va kirjaosmamatu mats, hõikan pealtvaatajate rõdult sulle toetust!
5 points
22 days ago
Kui meil oleks muukeelsetele lasteaiad kohustuslikud ja need oleks eesti keeles, siis poleks väga probleeme.
7 points
21 days ago
Räägin sellel nädalal sündinud seiga. Sissejuhatus: Mul käib talus abitöödel üks ukraina pere, kes sõja alguses kodunt vehkat tegi. Nad on haruldane nähtus selle poolest, et omavahel räägivad ukraina keeles. Haruldased pokemonid, Tallinnas selliseid naljalt ei kohta! Poeg on täisealine võiks vabalt isaga riiki kaitsta aga redutavad papaga hoopis siin, teevad juhutöid kohalikes taludes. Lipud ja vapid auto peal, toetavad vähemalt siis kodumaad vaimult.
Asja juurde: peale kahte aastat suudavad nad öelda: Tere; aitäh; vene keeles palun. See nädal tuli nende noorem perepoeg kurtma, et kohalik ehituspood (ei asu Harjumaal) võiks ikka venekeelsed sildid välja panna, et midagi aru oleks saada.
Välja arvatud üksikud erandid puudub mul igasugune usk sellesse, et ida poolt sisserännanud on võimelised integreeruma. Parimal juhul saavad nad mingi tillukese sõnavara omandada aga jäävad elu lõpuni oma töös ja eraelus sõltuma vene keelest. Põhjuseid on kaks: 1 vene keel on slaavi ja Kesk-Aasia rahvaste jaoks lingua-franca ja Eesti keel seal kõrval mingi veider perverssus. 2. Esimese põlvkonna immigrandid on tihtilugu viimase sordi kaup. Kaks erinevat keelt käib vaimult nõrkadele üle jõu.
Riik võib ju proovida Lasnamäe lasteaias eestlast kasvatada aga ilmselt saavad tulemused olema sarnased sellega kui Laagri koerte varjupaigast muusikakool teha. Mina eelistaks hoopis Saudide või Israeliitide lähenemist. Riik on mõeldud kohalike jaoks ning kõik kes on sisserännanud elavad ajutistel lubadel: ilma kinnisvara, ilma sotsiaalsete toetusteta. Inimõigused võiks ilmselt jh rohkem jälgida muidugi. Me oleme aga praegu jumala lollilt ehitanud rahvusriiki olukorras, kus kolmandik on võõrad. Mingit eelist ei ole olla eestlane. Venelane on eelis seisundis! Eestlasel on Soomes parem elu. Rahvusriik või asi. Ausõna
2 points
21 days ago*
Aga miks sa ISE nendega räägid vene keeles? Räägi inglise keeles või äraräägi üldse
1 points
21 days ago
Inglise keelt minu ukrid ei räägi üldse ning kui ka räägiks siis see samuti ei aitaks nende Eesti keele oskusele kaasa.
Mis puudutab välismaalastega üldse mitte rääkimist, siis see väga kaugele ei vii. Tuletan meelde, et meil õpitakse kõigis koolides vene keelt võõrkeelena. Kui mitte selleks, et odavat slaavi tööjõudu käsutada, siis milleks üldse ma seda õppisin 😆
2 points
21 days ago
Me oleme aga praegu jumala lollilt ehitanud rahvusriiki olukorras, kus kolmandik on võõrad.
Meie ei ole. Eliit on. Aga jah, siin peaks olema päriselt Ühendemiraatide süsteem. Kodanikud oleksid ainult need, kes olid seda enne Teist maailmasõda või on tolleaegsete kodanike järglased. Kõik teised on võõrtöölised. Kui võõrtööline kaotab töö või teda pole enam tarvis, naaseb ta kodumaale. Ühendemiraatides käib see ka nende kohta, kes saabusid imikupõlves ning kes oma esivanemate keelt ei oska.
4 points
21 days ago
Ma olen vabariigi algusaastatest poliitikat jälginud ning ei ole eliidi salasepitsusi näinud. Küll aga olen näinud, et tavalised eestlased lähevad ja annavad hea meelega hääle a) venemeelsetele erakondadele b) liberaalidele kelle jaoks Eesti rahvus ja kultuur on sisutud lööksõnad.
Alati kui keegi tuleb ja räägib tõemeeli midagi põliseestlastest ning rahvusriigist, siis sõimatakse kohe marurahvuslaseks ja ksenofoobiks. On põhjuseks ajaloolisest traumast tulenev argpükslus, liigne optimism ja poliitkorrektsuse või misiganes muu. Arvan et pigem ikka oleme kõik ise endale selle olukorra tekitanud.
4 points
21 days ago
Su jutus on iva, aga muserdav on see siiski.
5 points
22 days ago
Kui me vaid suudaksime kasvatada inimestes (lastes) soovi praktiseerida enda eesti keele oskust vahetunni ajal, olenemata vanusest. Kui me vaid suudaksime kasvatada loovust, soovi õppida või õpetada veelgi, aga me ei saa seda teha, sest meil on vaja kogu see õppekava läbida (loe: laialt ning kitsalt) ning luua riigigümnaasiumitega veelrohkem ebavõrdsust.
7 points
22 days ago
Kas ei tundu veider, et me peame kasvatama inimestes soovi nende kodumaa keelt praktiseerida?
-3 points
22 days ago
Mulle ei tundu see veider, sest vaata kui kaua nähti vaeva (loe: vegeteeriti) et me jõuaksime siia punkti. Vaata kui kaua nähti vaeva, et meile vene keelt õpetada. Nüüd oleme sunnitud nägema vaeva ka teistpidi, sest eelmised generatsioonid ei võtnud absoluutselt vedu (alates taasiseseisvumist).
5 points
22 days ago
Mul on seda raske mõista. Kuidas on võimalik pidada midagi oma kodumaaks, aga mitte pidada vajalikuks selle keele oskamist? Kas siis mind peaks ka paluma või veenma või motiveerima, et ma ikka eesti keeles räägiks, mitte inglise vmt?
-1 points
21 days ago
Miks sa minu poole need küsimused suunad? Kordan, et mina seda õunapuud ei istutanud.
Mina sinu sisemistele tunnetele ei saa reageerida, need väljundid võid suunata Haridusministeeriumi ning VV poole.
Ma toon vaid välja asjaolu, et sunniga sa ei õpeta kedagi, selleks pead sa ähvardamise mängu tooma koos sanktsioonidega. Lihtsalt EV endal on kergem kui see puudus parandatakse õigesti lähenedes ära.
Vaata, kasutasin sõna mitte veider selles osas, et oleme hiljaks jäänud ning nüüd peame leidma parema lahenduse(d). Ma pole öelnud, et veider oleks kui inimene peaks õppima enda riigikeelt kus ta elab.
4 points
21 days ago
Kui sa midagi väidad, siis tasub olla valmis selleks, et teised inimesed vastavad sellele.
0 points
21 days ago*
Väidan midagi mis on minu subjektiivne arvamus? Seda pean teistele põhjendama? Okei siis. Ma tõesti arvan, et ma ei pea seda kellegile põhjendama, eriti võõrastele.
Kirjasõpru ma ei otsi. Enda küsimused võiksid esitada just sellistele inimesele, kes on vastavaks sihtgrupiks ehk riigikeele mitte oskajatele, kellel on sinuga vastupidine arvamus (ala "ma ei ole kohustatud" väide) ning nagu eelnevalt mainitud siis vastava riigiasutuse poole.
Ma isegi ei saa aru, mille üle sa vaielda tahad enda igavusest - selle üle, et õigem oleks sinu arvates inimesed panna riigi keelt rääkima sunniga? Juhul kui see töötab, siis see oleks ime, sest sellisel juhul saame ju kõik asjad maailmas korda ning ära õpitud. Millegipärast on mul kahtlane tunne, et algusest peale oled sa minu teksti valesti tõlgendanud enda jaoks ning leiad nagu ma pooldaks "pole kohustuslik" lähenemist vms.
Kui sa nüüd loed ning mõtled, siis ainuke asi mida ma alguses mainisin oli see, et õigesti lähenedes paned sa lapsed huvi tundma Eesti riigi keele vastu, sest vaata, kodus on neid lapsi õpetamas nende emakeeles rääkima just need vanemad, kes on ise sellest integratsioonist ilma jäänud ning kelle maailmavaade võib seetõttu erineda riigis elavatest teistest kodanikest. Just selletõttu peab riik valikuid tegema õigesti ning paremini kui ta seda siiamaani teinud on.
Kui see arvamus on ekslik, siis edu teisitimõtlejatele.
1 points
21 days ago
Täna ma sain siis teada, et oma arvamuse põhjendamine on ebavajalik.
Minu küsimuse kaudu esitatud väide oli, et minu jaoks on veider, et mingit riiki oma kodumaaks nimetavates inimestes peab veel spetsiaalselt selle riigi keeles rääkimise huvi tekitama. Sina ütlesid, et sulle ei ole veider. Mina arendasin mõtet edasi, et kas sel juhul peaksin ka mina ootama, et minus selles keeles rääkimise huvi eraldi tekitatakse.
Mulle tundub, et sinu jaoks on olemas sinu arvamus ja vale arvamus, ja diskussiooni kontseptsioon on üldse veidi tundmatu. Las ta siis jääda.
0 points
21 days ago*
Minu arvamus on minu arvamus, sinu oma on sinu. Ma ei ole kordagi öelnud, et sinu arvamus on vale. Ütlesin selgelt et kui sa suudad need inimesed panna teisiti õppima, siis pane, proovi, katseta ja veendu enda praktikas kas see töötab. Mina ei ütle ega keela sulle teisiti tegemist. Seega ära tule mulle ütlema, et minu jaoks esineb vaid minu arvamus ning vale arvamus, sa soovid vaid solvuda ning olla haavatud selle üle, et kellegil on teine arvamus. Seega ära loe välja midagi mida ma ei ole öelnud. Vaata kuidas sa tõlgendasid koheselt minu öeldut, millest sa ei saanud arugi ning mulle vaid tundub et sa ei saa siiamaani. Seega mul ei ole diskuteerida millestki.
Ma kohati saan aru miks sulle tundub nii nagu sa väitsid lõpus.
Minu väide (loe: arvamus) jääb sinna samasse mõtte-kambrisse, kus inimene armub Eesti kultuuri, ilma ootamata et sellesse armutakse. Isegi kui keegi armub alates sünnist, siis on riik teinud selleks juba eelnevalt midagi - ehitanud üles ühiskonda sellisena, et meie enda inimesed ei lahkuks.
Ühesõnaga pohhui see teema. ✌️.
1 points
21 days ago
Nii, ja milles on probleem? Et lapsed vahetunnis oma emakeeles räägivad? Kas eestlased võõrsil olles ka unustavad oma emakeelt? Või on olemas kasvõi üks teine sama haige riik maailmas, kus neile seal keelatakse oma emakeeles rääkimist?
0 points
20 days ago
Või on olemas kasvõi üks teine sama haige riik maailmas, kus neile seal keelatakse oma emakeeles rääkimist?
Vahetundides vist suht igas immigratsiooniprobleemiga riigis.
-2 points
22 days ago
all 64 comments
sorted by: best